Дякуємо за ваш інтерес !
Ми раді, що ви приєднаєтесь до нашої спільноти!
Зріджений нафтовий газ посідає перше місце серед найбільш використовуваних енергоносіїв у Європі.
Слідкуйте за нами:
Попри те, що Україна має розгалужену газотранспортну інфраструктуру для транспортування природного газу, через неодноразові підвищення тарифів та інші причини все більше споживачів надають перевагу альтернативним джерелам енергії. Сьогодні установки з подачі скрапленого газу можна зустріти в аграрному секторі промисловості (зерносушарки), в деяких регіонах металургійних заводів, а також на виробничих підприємствах.
При цьому фахівці стверджують, що обігрів приміщень різних будівель пропан-бутановою сумішшю сьогодні є набагато економічно вигіднішим, ніж використання природного газу. В нашій статті ми визначимо особливості скрапленого та природного газу та порівняємо системи газифікації.
Природний газ – це корисна копалина, яка існує у вигляді газу. За хімічним складом він є сумішшю різних вуглеводнів, левова частка яких (понад 80%) припадає на метан. Природний газ містить також безбарвні небезпечні гази, такі як етан, пропан, бутан, водень, сірководень, вуглекислий газ, азот, гелій. Він є вибухонебезпечною та горючою речовиною, яка за своїми фізичними властивостями не має кольору та запаху.
Тому до суміші природного газу, що постачається кінцевим побутовим та промисловим споживачам, додають речовину з вираженим запахом – одорант. Завдяки йому ми можемо виявити витік газу за межі призначеного для нього місця за характерним запахом. Станом на листопад 2004 року Україна мала 561 мільярд кубометрів підтверджених запасів природного газу. (33-тє місце у світі).
Кінцевою ланкою в ланцюгу руху природного газу як готового продукту є газовимірювальна станція, на якій знаходиться вузол комерційного обліку. Вона регулює якість і кількість метану перед його відправкою в єдину газову систему країни.
Є кілька видів палива, але в чому їх недоліки? Перш за все, наша культура почала думати про екологію. Природний газ – найчистіший вид палива. Він не поступається за теплогенерацією рідкому чи твердому паливу, при цьому є найбільш екологічно чистим. Він також набагато безпечніший, ніж ядерна енергія або енергія термоядерного синтезу. За такі значні переваги природний газ отримав назву "зелене паливо". Газ може використовуватися як енергетичне або технологічне паливо завдяки своїй високій теплотворній здатності.До інших переваг природного газу в контексті використання в бізнесі можна віднести наступні:
• Погода на цей вид енергоживлення не впливає.• При виробництві енергії природний газ також має перевагу, що на нього не впливають зовнішні погодні умови.• Джерело відновлюваної енергії.• Хоча природний газ є обмеженим ресурсом, він, проте, має великі запаси, і його вичерпання може зайняти десятиліття або навіть століття.• Існуюча газова інфраструктура була оптимізована, що полегшило роботу підприємств. Оскільки природний газ вже давно є основним джерелом енергії, навколо нього виросла значна і добре розвинена інфраструктура (трубопроводи тощо). Це зумовлює необхідність ефективного видобутку, транспортування, переробки та виробництва енергії.• Природний газ неможливо вкрасти.
Основні недоліки природного газу:• Монополія на підключення та транспортування.• Довгий термін погодження та будівництва в держустановах (від шести місяців).• Досить затратне будівництво газопроводу та обмежена пропускна здатність газової магістралі.• ТУ на будівництво дорого коштує.• Низька калорійність палива 7000-8000 ккал на м3.• Значні витрати на перевірку лічильників та ТО.• Потреба в добовому плануванні використання природного разу, бо все, що поза планом, продається за більшою ціною.• Можливість падіння тиску чи відключення від мережі внаслідок політичних конфліктів, аварійних ситуацій тощо.
Зріджений природний газ – це природний вуглеводневий газ, який є газоподібним при нормальній температурі і тиску навколишнього середовища, але рідким при дуже низьких температурах, що полегшує його зберігання і транспортування.
Вуглеводневий газ утворюється із супутнього нафтового газу, а також в процесі переробки нафти на нафтопереробних заводах або на газоконденсатних родовищах. До складу нафтового газу входять пропан, бутан, етан та інші домішки; пропан і бутан є поширеними компонентами. Їх перевага полягає в тому, що вони легко змінюють агрегатний стан (стають рідкими) на найбільш зручний для транспортування і зберігання, а також добре випаровуються, що забезпечує простоту і зручність використання.
Найбільш цінними рідкими вуглеводневими газами є супутні нафтові гази. Залежно від методу сепарації, нафта на виході з сепаратора містить велику кількість розчинених важких вуглеводневих газів. Гази, що виділяються з нафти після сепараторів, складаються приблизно на 30% з пропану, 30-35% з бутану і приблизно на 30% з бензину. Ці гази, що утворюються при стабілізації нафти, корисні при виготовленні зріджених газів, які часто видобуваються на бензинових заводах.
Склад штучних, рослинних нафтових газів, тобто газів, отриманих при деструктивній, термічній і термокаталітичній переробці нафти, істотно відрізняється від складу природних газів, як супутніх, так і природних газів в скупченнях (газових родовищах). Ця відмінність обумовлена наявністю в штучних нафтових газах ненасичених олефінових вуглеводнів, які є дуже корисною сировиною в різноманітних процесах органічного синтезу.
Зріджений нафтовий газ посідає перше місце серед найбільш використовуваних енергоносіїв у Європі. Експерти сходяться на думці, що обігрівати внутрішні приміщення різних будівель за допомогою пропан-бутанової суміші зараз набагато вигідніше, ніж природним газом, електроенергією або рідким/твердим паливом.
Переваги:• Економічне використання, якщо порівнювати з електроенергією та дизпаливом. порівняно з природним газом скраплений газ виходить дешевше до 25%.• Вигідні вкладення. Вартість підключення підприємства до магістрального газопроводу значно вища, ніж вартість встановлення альтернативної автономної системи газифікації пропан-бутаном.• Енергонезалежність. Незалежність від добового балансування, лімітів, падінь тиску. • Екологічність. Не залишає запаху та діоксинів на продукції як-от пелети, дрова чи дизель.• Встановлення автономного газопостачання відбувається відносно швидко.• Можливість використання як резервного палива на підприємстві.• Відсутність можливості крадіжки.• Теплоефективність. Швидший нагрів, адже в пропан-бутану вища калорійність в тричі, ніж в природного газу.Варто зазначити деякі негативні моменти:• Ціна на паливо змінюється залежно від періоду (літній чи зимовий).• Для монтажу автономної системи газопостачання необхідно пройти погодження в дозвільних установах.• Потрібно контролювати якість палива та забезпечувати планове ТО.• Ліцензія від ДФС.• Жорсткі умови розміщення газгольдерів на території підприємства.
Переваги використання пропан-бутану на підприємствах перед природним газом полягають в наступному: висока теплова ефективність, низькі експлуатаційні витрати, простота використання, екологічність, простіше і дешеве підключення в порівнянні з природним газом, газопостачання об'єктів, розташованих на значній відстані від централізованої системи газопостачання, можливість організації необхідної кількості резервних джерел енергії на випадок аварій на центральному газопроводі, мобільність, низькі експлуатаційні витрати. Як наслідок, ми закликаємо організації всіх масштабів, від крихітних виробничих фірм до великих корпорацій, впроваджувати системи альтернативної газифікації з використанням пропан-бутанової суміші.
Основним завданням замовника проекту з будівництва автономної системи опалення є вибір авторитетної компанії, фахівці якої нададуть повний комплекс послуг, таких як розробка проектної документації, поставки газового обладнання, виконання будівельно-монтажних робіт, узгодження об'єкта будівництва з різними бюрократичними інстанціями, проведення сервісного обслуговування, забезпечення безперебійної доставки скрапленого газу до споживача, надання газгольдерів і так далі. Компанія BoviarGaz надає повний комплекс послуг, а також необхідне обладнання для організації автономної системи газифікації пропан-бутаном.
Будь в курсі останніх новин, порад та інформаційних матеріалів.
Не втрачайте можливість стати експертом у галузі автономного газопостачання! Залишайте свою електронну адресу, і ми пообіцяємо, що ваша поштова скринька буде наповнена цінними знаннями.