Газорегуляторна установка (ГРУ)

Газорегуляторна установка – це сукупність одиниць технічного устаткування і пристроїв, призначених для зниження тиску газу, що надходить, до певного рівня при збереженні постійного тиску на виході. 

Illustration

Газорегуляторна установка (ГРУ)

Газорегуляторна установка – це сукупність одиниць технічного устаткування і пристроїв, призначених для зниження тиску газу, що надходить, до певного рівня при збереженні постійного тиску на виході. 

Особливості монтажу та розміщення газорегуляторної установки (ГРУ)

Будь-яка система автономного газопостачання неминуче повинна містити в собі регулятор (редуктор, стабілізатор) тиску газу. Цей пристрій гарантує безпечну експлуатацію системи і водночас забезпечує безперебійну та стійку роботу обладнання газифікації. Тож для створення необхідних умов автономного газозабезпечення, необхідно купити та встановити спеціальне обладнання, зокрема газорегуляторну установку.
Існують визначені норми, які встановлюють правильне розташування та використання ГРУ:
● Допускається встановлення газорегуляторних установок у приміщенні та в металевій шафі, однак дверцята шафи повинні бути замінені сіткою, щоб мати повний доступ до всіх компонентів ГРУ (регуляторів тиску, запірних вентилів, газових фільтрів, зливної та запірної арматури, контрольно-вимірювальних приладів тощо).
● ГРУ необхідно розміщувати в приміщеннях, відкритих для всього персоналу, вільних від сторонніх осіб, з природним та штучним освітленням. Мінімум один метр повинен відокремлювати основний прохід до газорегуляторної установки ГРУ від огорожі та будь-яких випнутих елементів споруди.
● У разі встановлення газорегуляторної установки на висоті понад 1,5 метра до неї повинен бути забезпечений доступ з обох боків окремими сходами з бильцями заввишки не менше 1,2 метра.
● Обладнання газорегуляторної установки повинно бути захищене від ризику механічних пошкоджень.
● Приміщення, в якому буде встановлено газорегуляторний пункт, повинно бути обладнане технікою для виявлення газу.Для дотримання вимог ДБН В.2.5-67 у приміщенні, про яке йде мова, повинна бути встановлена належна вентиляція.
Окрім характеристик газорегуляторного пункту, важливим фактором є відстань до обладнання, яке використовує газ. Газорегуляторні пункти (ГРП) котелень, промислових і комунальних підприємств часто розташовані в одному приміщенні з обладнанням, яке використовує газ. Важливо, щоб газорегуляторна установка ГРУ була якомога ближче до точки входу газопроводу в приміщення, якщо це можливо. При роботі з більшим тиском ГРУ необхідно розміщувати в окремих будівлях або навісах, з глухою вогнетривкою стіною, що відокремлює її від котелень.

Регулятор тиску скрапленого газу як основний елемент газорегуляторної установки 

Безперебійне газопостачання споживачів (автономне газопостачання) та робота газоспоживального обладнання (пальників, котлів, печей тощо) як для комерційних, так і для житлових об'єктів часто є необхідною умовою надійної роботи регуляторів тиску. Це пов'язано з тим, що автономне газопостачання виключає необхідність втручання третьої сторони. Зріджений газ також є прийнятним варіантом робочого середовища для регуляторів.
Регулятори тиску газу працюють згідно з концепцією створення гідравлічного опору потоку газу, що надходить, шляхом зміни ступеня відкриття і закриття робочого елемента регулятора. Це дозволяє регулятору контролювати необхідний рівень тиску.Необхідний тиск на вході і виході обладнання варіюється залежно від особливостей використання пристрою.

Illustration

Відповідно, компоненти газорегуляторної установки ГРУ – регулятори тиску – можна класифікувати за принципом дії:● Регулятори тиску LPG прямої дії мають базову конструкцію, оскільки чутливий елемент в них безпосередньо пов'язаний з робочим органом, і їх рух не потребує зовнішнього джерела живлення. ● Регулятори тиску непрямої дії для LPG використовують зовнішнє джерело енергії для приведення в рух виконавчого механізму.
Ще один спосіб класифікувати ці елементи газорегуляторного пункту – за точкою контролю, при цьому регулятори тиску "до себе" і "після себе" поділяються на дві категорії відповідно.Регулятори тиску газу виконують дві основні функції: перша – зниження тиску газу до робочого, а друга – автоматичне підтримання тиску на необхідному рівні.
Існує кілька версій регуляторів тиску газу, кожна з яких працює відповідно до унікального набору принципів, проте всі вони складаються з основних компонентів:

    Властивості поточного тиску оцінюються датчиком, який потім надає цю інформацію регулятору.

    Задатчик (пружинний або пневматичний, гідравлічний чи електричний пілот) визначає величину, яку потрібно видати, і подає відповідний сигнал на регулятор.

    Регулювальний пристрій порівнює сигнали, отримані від датчика і задатчика, обчислює, яка дія необхідна для перетворення поточної величини в необхідну, і передає командний сигнал.

    Виконавчий механізм приймає команду і перетворює її в регулювальну дію;

    Регулювальний орган переміщується в положення, визначене командою.

Фахівці Бовіаргаз можуть забезпечити постачання одноступеневих і двоступеневих регуляторів тиску LPG (парової фази):
● Перепад тиску від високого до низького здійснюється за один крок за допомогою регуляторів тиску з одним ступенем спрацьовування.
● Два регулятори, які складають перший і другий ступені двоступеневого регулятора тиску, з'єднані один з одним. Оскільки за допомогою цих регуляторів тиск знижується у два етапи, вони є найбільш точними і надійними. Перший ступінь знижує тиск від високого до середнього, а другий – від середнього до низького. Обидва ступені двоступеневого регулятора тиску газу повністю узгоджені за характеристиками, тому подальше налаштування не потрібне для жодного з них. Крім того, ці регулятори дуже компактні і доступні за ціною. Коли резервуари з рідким пропан-бутаном і споживачі розташовані в безпосередній близькості один від одного, вони використовуються в процесі автономного газопостачання.
Багато регуляторів тиску LPG можуть бути оснащені захисними механізмами, наприклад, запобіжним відсічним клапаном, які спрацьовують у відповідь на неконтрольовані коливання тиску і запобігають руйнуванню регулятора разом з рештою обладнання.
Компанія БовіарГаз підбирає і поставляє широкий асортимент регуляторів тиску, які відрізняються за формою, розмірами, принципом роботи та пропускною здатністю. Ми пропонуємо комплекс послуг з газопостачання та газифікації для підприємств усіх типів і розмірів, житлових будинків, дач. Ми розробляємо план системи автономної газифікації, постачаємо обладнання, встановлюємо та вводимо його в експлуатацію.

Блог

Illustration

Порівняння дизель-генератора з газовим генератором

17.01.2023

Генератор – це найкраща заміна електромережі. У приватних будинках, будинках відпочинку, на різних підприємствах, у медицині, телекомунікаціях і фінансовій індустрії генератори часто використовують як резервне джерело живлення

Illustration

Що таке пропан-бутан?

11.01.2023

LPG надходить з двох джерел: близько 60% отримують під час підземного видобутку природного газу та нафти, а решта 40% утворюється під час перероблення сирої нафти.

Illustration

Порівняння скрапленого та природного газу

18.01.2023

Зріджений нафтовий газ посідає перше місце серед найбільш використовуваних енергоносіїв у Європі. 

Illustration

Газопостачання приватного будинку, ферми та підприємства

13.02.2023

Енергетична незалежність сьогодні є однією з найактуальніших проблем для України, яка вимагає швидкого пошуку компетентного рішення.

Illustration

Скраплений газ для підприємства

07.01.2023

Досягнення енергетичної безпеки та енергетичної незалежності є головною метою кожного промислового підприємства. Підприємства потребують енергоємного обладнання, а на собівартість продукції суттєво впливають витрати на паливо. 

Контакти

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію або задати питання, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

Адреса :

м.Київ, вул. Жмеринська 5, офіс 20

Години :

Понеділок - П'ятниця: 08:00 - 18:00

Контакти :

+380 96 797 4551
+380 96 310 7704
moc.liamg%40zagraivob

ФОРМА ЗВОРОТНЬОГО ЗВʼЯЗКУ 

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.