Проектування газових установок для підприємств

Багато підприємств переходять на автономні системи газопостачання, як вигідну альтернативу енергоносіям. Надійну, якісну та безпечну систему газопостачання ви можете отримати, звернувшись до компанії BoviarGaz. 

Проектування газових установок для підприємства

Багато підприємств переходять на автономні системи газопостачання, як вигідну альтернативу енергоносіям. Надійну, якісну та безпечну систему газопостачання ви можете отримати, звернувшись до компанії BoviarGaz. 

Illustration

Проектування газових установок для підприємства: етапи та особливості

Одним з обов’язкових етапів встановлення обладнання та введення в експлуатацію автономної системи газопостачання є проектування резервуарних та випарних установок для підприємства. Це процес, який потребує дотримання певної послідовності дій, збору інформації та розробки документації. Проектування газифікації – важливий момент, який ніяким чином не можна оминути під час планування будівництва та безпосереднього використання системи газопостачання СВГ. Наша компанія забезпечить професійний супровід на всіх етапах підготовки проектної та дозвільної документації для введення об'єкта СВГ в експлуатацію.
Одним із найважливіших етапів, що передує розробці проекту, є оцінка економічної ефективності використання зрідженого газу. Наші фахівці сформують докладний звіт про порівняльний аналіз використання різних видів палива, яке може використовуватися для роботи вашого котельного обладнання або технологічної лінії, що враховує особливості зберігання та експлуатації, а також параметри, що впливають на екологічні характеристики об'єкта, що проектується.

Проектування газового обладнання для підприємства: які дані має надати замовник 

Для зручності та послідовності дій запуску процесу проектування газових установок варто виокремити наступні етапи роботи:

  • Підготовка замовником документів на землю


  • Проведення геологічних та геодезичних вишукувань з допомогою проектної організації


  • Укладання договору на проєктування газового обладнання для підприємства між проектною організацією та замовником


  • Підготовка документів на обладнання, що споживає газ.


  • Отримання МБУ (проектна організація надає супровід).


  • Технічне завдання для старту проектування газових установок для підприємства.


Під час проектування газонаповнювальних станцій проектна організація готує такі вихідні дані :

  • Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об’єктів. Для запобігання виникненню небезпечних ситуацій на підприємстві, оцінки ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та прийняття ефективних управлінських рішень для зменшення впливу будь-якої потенційної загрози на навколишнє середовище, людей та виробництво.


  • Визначення класу наслідків згідно з ДСТУ.


  • Оформлення та подача листів про технічні умови мереж постачання води, газу, електроенергії, тепла


  • Оцінка позицій в системі таблиці ТЕП.


  • Завдання для розробки матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) (якщо обійшлось без оцінки впливу на довкілля – ОВД). Заява про наміри (ОВНС) (якщо обійшлось без оцінки впливу на довкілля – ОВД).


Наступні етапи проектування об’єктів газопостачання

Ще є 5 обов’язкових етапів підготовки проектної та дозвільної документації для введення об'єкта СВГ в експлуатацію. Вони складаються з послідовності дій, регламентованих державними установами для отримання дозволу на будівництво та користування автономними газовими станціями СВГ.

    Послуги та розробка додаткових розділів, що не входять в основний комплект проектування газових установок для підприємства. На цьому етапі проводиться розробка розділу ОВД, геодезичні та геологічні вишукування, розробляється «План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки» (ПЛАС).

    Розробка проектної документації. Сюди входить технологічна частина проекту СВГ, інженерно технічні заходи цивільного захисту, система раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення, розробка і реєстрація декларації об'єкта підвищеної небезпеки, оцінка впливу на навколишнє середовище (не потрібна, якщо є ОВД), після експертизи проекту – розробка проектної документації стадії «Робочий проект» тощо.

    Затвердження проектної документації. Сюди входить завантаження проекту до порталу «Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», експертиза проекту, передача проектної документації замовнику.

    Отримання дозволу на початок будівництва, а також сертифікату на завершене будівництво. В цей етап входить підготовка та оформлення технічної документації – ВТД, авторський нагляд проектної організації за об’єктом будівництва, опосвідчення резервуару(ів) в експертному центрі.

    Отриманням дозволів для експлуатації установок та інших елементів системи газопостачання СВГ. На цьому етапі реєструють паспорт потенційно-небезпечного об'єкта в Страховому фонді документації, а також отримують Сертифікат потенційно-небезпечного об'єкта, погоджується ідентифікація ОПН в органах Держпраці та його внесення в реєстр, проводяться інші дії що стосуються завершального етапу проектування газових установок для підприємства (стисло вказані у списку на сторінці про проектування газопостачання).

    Заключним моментом є проведення навчання персоналу правилам охорони праці згідно із НПАОП 0.00-1.76-15 "Правила безпеки систем газопостачання", коли замовник самостійно сплачує за дану послугу експертній організації.

Проектування газових установок для підприємства: коротко про переваги автономної газифікації

Замовляючи послугу проектування газових установок для підприємства з подальшим будівництвом та введенням в експлуатацію автономної газової станції, ви отримаєте безліч вигод. Основні переваги газифікації бізнесу, які неможливо переоцінити:

  • Довговічність


    Газове обладнання, на відміну від твердопаливного, є більш надійним, оскільки пропан-бутан має менший вміст сірки та інших елементів, які можуть завдати шкоди резервуарам для зберігання, в той час, як деревне паливо, з його високим вмістом вологи, швидко виводить з ладу твердопаливні котли;

  • Екологічність 


    На відміну від дров, пелет та дизельного палива, пропан-бутан при згорянні не утворює сажі та запахів, як наслідок, є повністю екологічно чистим

  • Незалежність


    Автономна система звільняє її власників від залежності від стану політичної обстановки, надмірних витрат на паливо та обслуговування;

  • Економічність


    У порівнянні з дизельним паливом та електроенергією, використання рідкого пропан-бутану є економічно вигіднішим. Порівняно з природним газом скраплений газ виходить дешевше до 25%;

  • Монтаж


    Зваживши переваги та недоліки кожного варіанту, ви можете вирішити, де розмістити балон – під землею чи над землею;

  • Безпека


    На відміну від дизельного палива, пропан-бутанові балони неможливо вкрасти, оскільки вони повністю герметичні

Блог

Illustration

Порівняння дизель-генератора з газовим генератором

17.01.2023

Генератор – це найкраща заміна електромережі. У приватних будинках, будинках відпочинку, на різних підприємствах, у медицині, телекомунікаціях і фінансовій індустрії генератори часто використовують як резервне джерело живлення

Illustration

Що таке пропан-бутан?

11.01.2023

LPG надходить з двох джерел: близько 60% отримують під час підземного видобутку природного газу та нафти, а решта 40% утворюється під час перероблення сирої нафти.

Illustration

Порівняння скрапленого та природного газу

18.01.2023

Зріджений нафтовий газ посідає перше місце серед найбільш використовуваних енергоносіїв у Європі. 

Illustration

Газопостачання приватного будинку, ферми та підприємства

13.02.2023

Енергетична незалежність сьогодні є однією з найактуальніших проблем для України, яка вимагає швидкого пошуку компетентного рішення.

Illustration

Скраплений газ для підприємства

07.01.2023

Досягнення енергетичної безпеки та енергетичної незалежності є головною метою кожного промислового підприємства. Підприємства потребують енергоємного обладнання, а на собівартість продукції суттєво впливають витрати на паливо. 

Контакти

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію або задати питання, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

Адреса :

м.Київ, вул. Жмеринська буд 11, офіс 34

Години :

Понеділок - П'ятниця: 08:00 - 18:00

Контакти :

Контакти

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію або задати питання, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

Адреса :

м.Київ, вул. Жмеринська буд 11, офіс 34

Години :

Понеділок - П'ятниця: 08:00 - 18:00

Контакти :