Illustration

Що таке пропан-бутан?

LPG надходить з двох джерел: близько 60% отримують під час підземного видобутку природного газу та нафти, а решта 40% утворюється під час перероблення сирої нафти.

Зріджений нафтовий газ, іноді відомий як пропан-бутан або LPG, є комбінацією зріджених нафтових газів пропану і бутану. У повсякденній мові пропан часто використовується як абревіатура.
Пропан отримують зі скраплених нафтових газів і супутньої нафти. Суміш цих газів зберігається і транспортується під тиском 16 атмосфер для підтримки її рідкого стану (1,6 МПа).
Яке співвідношення пропану і бутану? Бутан служить паливом в цій комбінації, а пропан створює тиск. Держава регулює кількість газів бутану і пропану (залежно від кліматичних умов – зимовий чи літній період). Суміш пропану і бутану з вищим відсотком пропану більш ефективна при низьких температурах, взимку, де частка пропану повинна становити не менше 70-80 відсотків. Це гарантує рівномірне випаровування скрапленого газу і, відповідно, його подачу. Коли на вулиці спекотно, суміш з меншим вмістом пропану буде працювати ефективніше, тому влітку рівень пропану не повинен перевищувати 40%. (інакше в трубопроводах і балоні буде створюватися надлишковий тиск, а це впливає на герметичність всієї газобалонної системи).

Докладніше про походження газу пропан-бутану

LPG надходить з двох джерел: близько 60% отримують під час підземного видобутку природного газу та нафти, а решта 40% утворюється під час перероблення сирої нафти.
Тож LPG є природним побічним продуктом. Раніше скраплений газ знищувався шляхом відведення та спалювання на факелах (наприклад, спалювання непотрібного газу), втрачаючи весь свій величезний енергетичний потенціал.

• Понад 60% покладів природного газу. 90% природного газу в родовищах – це метан (CH 4). Решта 10% складається з бутану (C3H5), 5% пропану (C3H8) та 5% інших газів (C4H10). На гирлі свердловини сира нафта часто містить значну кількість розчинених супутніх газів, включаючи ШФЛУ. Кількість ШФЛУ в сирій нафті та природному газі значно відрізняється на різних родовищах. З більш ніж 60% світових обсягів видобутку природний газ випередив нафту як основне джерело постачання скрапленого газу. Видобуток природного газу значно збільшився за останні десять років.• Менш як 40% припадає на нафтопереробні заводи. Під час "первинних" процесів LPG відокремлюється від сирої нафти у верхній частині ректифікаційних колон. Крім того, додаткові обсяги вилучаються через процедури "вторинної" переробки. Від 2 до 3% товарів, що закуповуються, є скрапленим газом. З кожної тонни переробленої сирої нафти виробляється від 20 до 30 кг скрапленого газу, залежно від того, де вона виробляється.
Насичені вуглеводні, або LPG, – це молекули, що складаються з атомів водню і вуглецю.
БУТАН C 4 H 10ПЕНТАН C 3 H 8
Вуглеводні, такі як бутан і пропан, які складають більшість частин С3 і С4 зріджених нафтових газів. Ці матеріали можуть бути легко зріджені при типових налаштуваннях температури і тиску, що також робить їх транспортабельними, оскільки вони знаходяться в газоподібному стані.
Для пропану (C3H8) характерна висока пружність пари навіть при дуже низьких температурах (температура кипіння при атмосферному тиску становить -42 °C). Взимку балони можна встановлювати на вулиці, оскільки навіть у морозні дні невелика кількість газу може відбиратися зі сховища шляхом природного випаровування. Бутан (C4H10) дешевший за пропан і має вищу температуру кипіння -0,5 °C. Тому при використанні бутану дуже важливо, щоб температура рідкої фази була вище нуля.

Основні властивості газу пропан-бутан

Основними відмінними характеристиками скрапленого газу є висока теплотворна здатність і простий перехід з газоподібної фази в рідку при досить низькому тиску і нормальній температурі, що дозволяє виробляти велику кількість енергії з невеликого об'єму газу.
Фізико-хімічні характеристики суміші пропан-бутану:
• Температура впливає на густину скрапленого газу, яка зменшується з підвищенням температури.• Детонаційна стійкість скрапленого газу набагато вища, ніж навіть у найякіснішого бензину, завдяки вищому октановому числу, що дозволяє суттєво економити на паливі.• Вуглеводневий газ рівномірно і рівномірно згорає без утворення сажі на елементах обладнання.• Тиск всередині газгольдера або балону пропорційний тиску парів газу і підвищується при нагріванні. • Зріджений газ має високий коефіцієнт об'ємного розширення, тому ємність для транспортування або зберігання скрапленого палива зазвичай заповнюється на 85% об'єму. • При випаровуванні 1 літра скрапленого газу утворюється майже 250 літрів газоподібної речовини.Завдяки своїм характеристикам скраплений газ (пропан-бутан) часто використовується як автомобільне паливо, для забезпечення функціонування теплогенераторів і печей у промисловості та сільському господарстві, а також для обігріву житлових будинків і підприємств.

Основні переваги використання суміші пропан-бутану на підприємствах

В Європі скраплений нафтовий газ є найбільш використовуваним енергоносієм. Експерти сходяться на думці, що використання пропану і бутану для обігріву приміщень різних будівель зараз значно економічно вигідніше, ніж використання природного газу, електроенергії, рідкого або твердого палива.Переваги:• економне використання у порівнянні з дизельним паливом та електроенергією. Ціна LPG до 50% нижча за вартість природного газу.• Вдалі інвестиції. Встановлення іншої автономної системи пропан-бутанової газифікації буде значно меншим, ніж витрати на підключення підприємства до магістрального газопроводу.• Незалежність від енергоносіїв. Свобода від щоденних обмежень і тиску.• Чутливість до навколишнього середовища. Не залишає смороду та діоксинів на товарах (зерні, наприклад), таких як паливо, дрова чи пелети.• Можливість використання на підприємстві як резервне джерело енергії.• Відсутня ймовірність крадіжки.• Ефективність. Оскільки пропан-бутан має втричі більшу калорійність, ніж природний газ, він швидше нагріває.
Першочерговим обов'язком замовника проекту з облаштування автономної системи опалення є вибір авторитетного підприємства, фахівці якого запропонують повний комплекс послуг, включаючи створення проектної документації, поставку газового обладнання, будівельно-монтажні роботи, узгодження об'єкта будівництва з різними бюрократичними інстанціями, сервісне обслуговування, забезпечення безперебійної доставки скрапленого газу споживачеві тощо. Компанія BOVIARGAZ пропонує комплексний вибір послуг на додаток до інструментарію, необхідного для облаштування автономної пропан-бутанової установки газифікації.Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої компанії, щоб дізнатись особливості доставки, вартість пропан-бутанової суміші тощо.

Будь в курсі останніх новин, порад та інформаційних матеріалів.

Не втрачайте можливість стати експертом у галузі автономного газопостачання! Залишайте свою електронну адресу, і ми пообіцяємо, що ваша поштова скринька буде наповнена цінними знаннями.

Дякуємо за ваш інтерес !

 Ми раді, що ви приєднаєтесь до нашої спільноти!

Can't send form.

Please try again later.

Блог

Illustration

Порівняння дизель-генератора з газовим генератором

17.01.2023

Генератор – це найкраща заміна електромережі. У приватних будинках, будинках відпочинку, на різних підприємствах, у медицині, телекомунікаціях і фінансовій індустрії генератори часто використовують як резервне джерело живлення

Illustration

Що таке пропан-бутан?

11.01.2023

LPG надходить з двох джерел: близько 60% отримують під час підземного видобутку природного газу та нафти, а решта 40% утворюється під час перероблення сирої нафти.

Illustration

Порівняння скрапленого та природного газу

18.01.2023

Зріджений нафтовий газ посідає перше місце серед найбільш використовуваних енергоносіїв у Європі. 

Illustration

Газопостачання приватного будинку, ферми та підприємства

13.02.2023

Енергетична незалежність сьогодні є однією з найактуальніших проблем для України, яка вимагає швидкого пошуку компетентного рішення.

Illustration

Що таке газгольдер? Все про зберігання газу 

15.03.2023

Газгольдер – це металевий циліндр, який обладнаний спеціальною технікою і використовується для зберігання, подачі та закачування скрапленого газу (зазвичай це суміш вуглекислого газу, пропану і бутану), а також регазифікація для його подальшої подачі споживачам трубопроводами.

Illustration

Що таке газифікація підприємства?

07.03.2023

Газифікація підприємств – це процес забезпечення безперервного, якісного постачання газу пропан-бутану на промислові підприємства, які часто розташовані в районах, де складно провести централізовані комунікації.
Популярним рішенням для розв'язання проблеми газопостачання таких підприємств стало встановлення газгольдерів для скрапленого газу.

Контакти

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію або задати питання, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

Адреса :

м.Київ, вул. Жмеринська буд 11, офіс 34

Години :

Понеділок - П'ятниця: 08:00 - 18:00

Контакти :

+380 96 797 4551
+380 96 310 7704
moc.liamg%40zagraivob

ФОРМА ЗВОРОТНЬОГО ЗВʼЯЗКУ 

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.